Approved M E  Application M E  Contribute M E
submenu1
 
submenu2
 
submenu3
Emma Tsoi, Grand Falls 2016-2019
Nicholas Guitard, Fredericton 2016-2017
Paula Noel, Waasis 2016-2019
Pamela Anne Ryan, Eel Ground 2016-2017
James Savoie, Edmundston 2016-2019
Kayleigh Blacklock, Saint John 2016-2019
David Dunn, Shediac 2016-2019
Darrah Beaver, Tobique First Nation 2015-2016
Anita Doucet, Saint-Louis-de-Kent 2015-2018
Pamela Hurley-Poitras, Saint Léonard 2015-2018
Stephane J. Laflamme, Campbellton 2015-2017
Paul Leahey, Florenceville 2015-2018
Gerry Williamson, Colpitts Settlement (Chairman 2017-2018) 2015-2018
Philip Boucher, Bas-Caraquet 2014-2017
Constance Browne, Upper Golden Grove 2014-2017
Roland Chiasson, Sackville 2014-2017
Emily Lennon, Saint John 2014-2017
Debbie Norton, Red Bank 2014-2017
Laurel Reid, Grand Bay – Westfield 2014-2016
Reace Black, Canaan Forks 2013-2016
Katherine Dewar, Dufferin 2013-2015
John Gillis, Saint John (Chairman 2015-2016) 2013-2016
John Hanson, Fredericton 2013-2016
Stéphanie LeBel-Landry, Edmundston 2013-2015
Ray Riddell, Woodmans Point 2013-2016
Stephen Turnbull, Saint John 2013-2016
Michael Michaud, Drummond 2012-2015
Elizabeth Ward, Red Bank 2012-2015
John Johnston, Fredericton (Chairman 2013-2015) 2012-2015
Terry Craig, Sussex Corner(Passed away April 2013) 2012-2013
Emery Brophy, Blackville 2012-2015
Dale Clark, Upper Knoxford 2012-2015
Tom Benjamin, Quispamsis 2011-2014
Denis LeBlanc, Tracadie-Sheila 2011-2014
Ruth Rogers, Fredericton 2011-2014
Tim Vickers, Saint John 2011-2014
Rob Wilson, Grand Bay-Westfield 2011-2014
Robert Chiasson, Beresford (Chairman 2010-2013) 2010-2013
Daniel Gautreau, Edmundston 2010-2013
Michelle Maillet, Irishtown 2010-2013
Gilles O’Brien, Cap Pelé 2010-2013
Robert J. Peters, Fredericton 2010-2013
Don MacPhail, Rothesay 2010-2012
Cecelia Brooks, Nashwaak Bridge 2009-2012
Harry Collins, Rexton 2009-2012
Floyd Lavallée, Cap-Pelé 2009-2012
Nathalie Michaud, Saint-Léonard 2009-2012
Debbie Norton, Red Bank 2009-2012
Annick Poirier, Pacquetville 2009-2012
Gerry Williamson, Colpitts Settlement 2009-2012
Stephen Clayden, Saint John 2008-2011
Gerald Hallihan, Renous 2008-2011
Karle Scott, Southampton 2008-2011
Ron Wilson, Fredericton 2008-2011
Gilles Girard, Kedgwick 2008-2010
Renald Arseneault, Balmoral 2007-2008
Stan Donovan, Doaktown 2007-2010
Gordon Gallant, Cap Pelé (Chairman 2009-2010) 2007-2010
Jacques Héroux, Dieppe 2007-2010
David Oley, Fredericton 2007-2010
Philip Boucher, Bas-Caraquet 2006-2009
Brenda Cormier, Belledune 2006-2009
Paul Leahey, Florenceville 2006-2009
Charles Neveu, Drummond 2006-2009
Hank Scarth, Moncton (Chairman 2007-2009) 2006-2009
Jim Sinclair, Moncton 2006-2009
Don Boucher, Florenceville 2005-2008
Muriel MacKenzie, Doaktown 2005-2008
Larry Smith, Grand Falls (Passed Away November 2007) 2005-2008
Marc-André Villard, Moncton 2005-2008
Janet Blair, Lake George 2004-2007
Roland Robichaud, Petit-Paquetville 2005-2007
Jean-Guy Dubé, Rivière du Portage 2004-2005
Keith Sealy, Clifton 2004-2007
Ellie Sherrard, Miramichi 2004-2007
Gary H. Stairs, Fredericton (Chairman 2006-2007) 2004-2007
Jay Casey, Campbellton 2003-2006
Adrien Charette, Edmundston 2003-2006
Rod Currie, Fredericton 2003-2006
Reg Fredericks, Nerepis 2003-2006
Nathalie LeBlanc-Poirier, Notre Dame 2003-2006
Jim Wilson, Quispamsis (Chairman 2004-2006) 2003-2006
Richard DeBow, Moncton 2002-2005
Everett Deschênes, St-Joseph de Madawaska (Chairman 2002-2003) 2002-2005
Matthew Litvak, Grand Bay-Westfield 2002-2005
Don McAlpine, Saint John 2002-2005
Charles McCluskey, Grand Falls 2002-2005
Carl Ash, Green Mountain 2001-2004
Robert Chiasson, Beresford 2001-2004
Vincent Comeau, Tracadie-Sheila 2001-2004
Kevin Harris, Saint John (Chairman 2003-2004) 2001-2004
Wes Myles, Doaktown 2001-2004
Robert Currie, Miramichi 2000-2003
Ray Dillon, Keswick Ridge 2000-2003
Marilee Hoyt, Prince William 2000-2003
Carole LeBlanc, St-Léonard 2000-2003
Randy Mersereau, Central Blissville 2000-2003
Nelson Poirier, Moncton 2000-2003
Jacqueline Brideau, Tracadie-Sheila 1999-2002
Jim Goltz, Fredericton 1999-2002
James Marriner, Moncton (Chairman 2000-2002) 1999-2002
Jim Oickle, Fredericton 1999-2002
Roger Roy, Edmundston 1999-2002
Philip Boucher, Bas-Caraquet 1998-2001
Robert Robertson, Hatfield Point (Passed Away Feb. 2000) 1998-2001
Bruce Whipple, Boom Road 1998-2001
Donald Sullivan, Kedgwick 1998-2001
James LeMesurier, Saint John 1998-2001
Jeb Newhouse, Hampton 1997-2000
Everett Deschênes, Edmundston 1997-2000
Jim Gillespie, Rothesay(Chairman, 1997-2000) 1997-2000
Graham Forbes, Fredericton 1997-2000
David Christie, Mary’s Point 1997-2000
Hugh Smith, Hartland 1997-2000
Roberta Clowater, Fredericton 1997-1999
Bob Baker, Bathurst 1997-1999
John Lockerbie, Fredericton 1997-1999
Chief Pat Francis, Woodstock 1997-1999
Charlie McAleenan, Bathurst 1997-1999
Fred Wheaton, Moncton 1997-1999
Bill Keirstead, Rexton 1997-1999
Manley Price, Boiestown 1997-1999
Jeff Wilson, Rothesay 1997-1999
Benoit Savoie, Shippagan 1997-1999
Reid Wishart, Tabusintac 1997-1999